Академик Бултекс 99 отстреля Влазния с 15 тройки

Академик Бултекс 99 продължава победната си серия в Балканската лига, след успех с 91:74 срещу албанския Влазния.

В своята зала Сила, пловдивчани дадоха много малко място за съмнение в превъзходството си и бяха страхотни от тройката с 15 точни опита.

Влазния вече бе с нов треньор след напускането на Николай Господинов.

Академик вдъхна респект в първите минути със серия от 7-0, а след като остави съперника само с 1 кош от игра до средата на първата част, натрупа аванс от 15 точки. Началните 10 минути завършиха при 31:19.

Във втората четвърт гостите от Албания се окопитиха и заиграха малко по-добре, като успяха да изравнят силите на терена и скъсиха пасива си само до 10 точки след едно полувреме - 45:35 - след като завършиха със серия от 10-2.

В третата част Академик отново си върна пълна инициатива и водеше с 15-20 точки уверено.

Пловдивчани загубиха минимално последната четвърт, но без да изпускат контрол върху мача.

След като бе на пейката в шампионатния двубой с Левски в неделя, Шакир Смит бе най-добър с 19 точки, 8 борби и 6 асистенции. По 14 вкараха Васил Бачев и Обрад Томич.