Интересни факти преди Ботев - Берое

-  За Ботев са отсъдени 17 дузпи, като 13 са реализирани и 4 са пропуснати. За Берое са свирени почти три пъти по-малко - 6 дузпи, като 4 са вкарани, а две са изтървани.

* Равносметката от последните 10 срещи е 5 победи за канарчетата, 2 равенства и 3 успеха за Берое.

* В 51 срещи са отбелязани 140 гола (95 от Ботев и 39 от Берое + 6 служебни), средно по 2.74 на мач.

* През първите полувремена са вкарани 47 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 87 гола!

* Най-често срещаните резултати в Пловдив между двата състава са: 3:0 - 8 пъти (7 за Ботев и 1 за Берое), 1:0 - 8 пъти (6 за канарчетата и 2 за заралии), 2:0 - 7 пъти (6 за жълто-черните и 1 за беройци), 3:1 - 6 пъти (4 за Ботев и 2 за Берое), 1:1 - 6 пъти. * Най-много голове - 9 за Ботев в Пловдив е отбелязал Ат. Пашев. Следват 8 - Д. Дерменджиев- Чико, 4- Д.Н енов и К. Видолов и др.

* За Берое най-резултатни в Пловдив с 3 гола са легендата Петко Петков, Елиаш да Силва и Мартин Камбуров и др.

* Един мач се състоя на неутрален терен в Карлово на 9 декември 1984 година, поради лишаване от домакинство на канарчетата и завършва 4:1 за Ботев.

* Ботев печели служебно с 3:0 през пролетта на 1970 година, поради скандалното изхвърляне на Берое от А група след мача на старозагорци под „Аязмото” срещу Левски Спартак.

* Берое има една служебна победа с 3:0 в първенството 2009/10 година.

* В 11 мача, когато Берое е откривал резултата, е стигнал до 7 победи и 4 равенства!

* При разгромната победа на Ботев с 8:1 главният съдия Богдан Дочев отсъжда 3 дузпи за домакините, които са реализирани от Ат. Пашев - 2 и В. Симов.

* Хеттрик за Ботев е реализирал легендата на клуба Динко Дерменджиев.

* Ат. Пашев бележи 9 гола в 9 последователни мача срещу беройци.

* Автор на най-бързият гол е Огн. Радев в 4 минута на 30 април 1994 година при победата на Берое с 2:0.

* В последната минута са реализирани 6 гола (5 от състезатели на Ботев – Ант. Милков, П. Курдов, В. Симов, Бож. Васев, Ф. Виана и автогол на играч на Берое – Г. Мирчев)

* 5 легионери са вкарали голове за Ботев – Т. Иршак, Ф. Виана, Омар Косоко, Ж. Пауло и Г. Афонсо.

* Единствените чужденци вкарали голове за Берое са Елиаш да Силва и Рубен Бригидо.

* В полза на Ботев е отбелязан 1 автогол от състезателя на Берое - Г. Мирчев.

* През месец декември двата съперника са играли 4 мача помежду си, като жълто-черните имат 2 победи: с 3:0 през 1987 година и 4:1 през 2018 година, а 2 двубоя завършват наравно 0:0 през 1977 и 2013 година.