Академик Бултекс 99 се провали срещу Балкан у дома

Балкан продължава без грешка в НБЛ, след 82:73 срещу Академик Бултекс 99.

Дерби в Пловдив имаше само в първите 12-13 минути, след което Балкан взе инициативата, поведе стабилно и повече не погледна назад.

В игра за Академик Бултекс 99 за първи път от април месец се завърна Александър Груев, но и това не промени сериозната разлика между двата състава.

Мачът стартира очаквано напрегнато, без кош в първите почти три минути от него. Балкан взе леко предимство в средата на четвъртината, но като цяло играта в нападение не спореше и за двата състава. Така след 10 минути отбелязаните точки бяха само 28 - 12:16, а грешките - почти дузина.

Академик успя да обърне с първия кош от игра на своя топреализатор Васил Бачев в началото на втория период, но това бе последвано от серия от 9-0 за Балкан. Четири тройки в средата на втората част за ботевградчани направиха разликата двуцифрена и я държаха така. Тази серия пречупи малко пловдивчани и до края на първото полувреме нищо не се промени.
Балкан се радваше на отлична успеваемост, за разлика от домакините, и водеше с 42:31 след едно полувреме игра.

Шампионите стартираха силно и след почивката и в третата част до голяма степен решиха всичко, продължавайки да вкарват повечето от опитите си от всички зони. Две минути преди края на третия период разликата вече стана 25 точки в полза на Балкан, не оставяйки много съмнения в това кой ще победи.

Последната чевърт се доиграваше, като Академик успя да свали от 27 до 20 изоставането си, но не се виждаше как ще промени цялостното си представяне. Едва в последните 2-3 минути, в които ботевградчани заиграха и с по-младите си състезатели, Академик върна добра серия и скъси до 12 пасива, но оставащата минута и малко не стигна за повече.

Играчите на Йовица Арсич, които му направиха добър подарък за утрешния рожден ден, си разпределиха добре отговорностите и петима от тях завършиха с двуцифрен точков актив. Крис Минков вкара 13, всички в третата част, Михайло Секулович добави 11.