Хебър счупи каръка с класика в Разград

Футболният тим на Хебър се върна на пътя на успеха след класическо 3:0 срещу Лудогорец II от Разград.

Мачът беше от 15-тия кръг на Втора ПФЛ и се игра на официалния терен на базата на разградчани „Гнездо на орли”.

Победните попадения за хебърци забиха Тото Чаворски(две) и Димитър Везалов.

Завърналият се в игра след дълго отсъствие страж на домакините Владислав Стоянов предотврати чисти голове в 28-та и 38-та минута на мача.

В първата ситуация той спаси опасен шут на Тодор Чаворски от фаул.

Топката летеше под горната греда, но стражът реагира на ниво и изби.

При второто положение отново Чаворски стреля по тревата от няколко метра, а Стоянов плонжира и блокира удара му.

Лудогорец II можеше да открие в 17-та минута, но Иван Йорданов от чиста позиция стреля над вратата. В 25-та минута Илкер Будинов проби мощно по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира, но слабо и Александър Любенов улови. Първото полувреме завърши при нулево реми.

През второто Тодор Чаворски реализира по перфектен начин голове в 73-та и 84-та минута, а в добавеното време Димитър Везалов оформи крайния резултат след удар с глава.

Хебър: Александър Любенов, Андриан Краев (70 – Октай Хамдиев), Веселин Марчев, Даниел Пехливанов (90 + 1 – Георги Каракашев), Димитър Везалов, Цветелин Тонев, Слави Косов, Янко Ангелов (капитан), Божидар Васев, Владимир Гаджев (58 – Йордан Апостолов), Тодор Чаворски.