Левски - Ботев 3:1, прокобата в Подуяне продължи

Ботев загуби гостуването си на Левски с 1:3 и продължи черната серия без победа в Подуяне вече 22 години. Давиде Мариани вкара след рикошет в крака на Балтанов в 9-ата минута. Еберт Кардосо изравни секунди преди почивката. Мариани от фаул в 50-ата минута даде отново преднина на сините. Иван Горанов в 80-ата минута след поредната груба грешка на жълто-черната защита направи 3:1.
Жълто-черните стояха добре на терена до 60-ата минута като пропуснаха и своите шансове. След това обаче възпитаниците на Желко Петрович необяснимо отпаднаха и то срещу отбор, който в четвъртък имаше тежък двубой за Лига Европа с пътуване и връщане от Кипър. Ден нямаше и звездата на жълто-черните Тодор Неделев, който по-рано през деня получи две награди.
Преди началото на мача бе почетена паметта на легендарния треньор на сините и Локо (Сф) Васил Методиев (Шпайдела), който почина днес на 84 години.

Най-интересното по минути:

3 - Райнов тушира Кристиан Димитров при корнер, но Никола Попов отсъди нарушение в атака.

9  - ГООООООООООООЛ!!! 1:0! Попадение на Давиде Мариани! От далечна дистанция, право в мрежата на Аргилашки. Повторенията показват, че е имало и рикошет в тялото на Лъчо Балтанов.

10 - Тайлон на чиста позиция не показа нюх и прати топката високо, високо.
20 - Силен шут на оставения непокрит Паулиньо от 20 метра, но топката мина встрани от рамката.
24 - Паулиньо отново бе изпуснат от жълто-черните защитници и би към вратата, Аргилашки с върха на пръстите си изби.
30 - Шут от границата на пеналта на Добрев, топката рикошира и се отби в ръката на Горанов, но реферът Попов отново не посмя да свири дузпа за Ботев.
34 - Уникален пропуск на Тайлон. Кардосо центрира в пеналта, а бразилецът се размина с топката на празна врата.
38 - Грешка на Филипов пред пеналта за малко не доведе до втори гол във вратата на Аргилашки. Ударът на Мариани мина на сантиметри от лявата сглобка.
45 - ГОООЛ - 1:1! Еберт Кардосо със страховит шут от границата на пеналта опъна мрежата в долния ляв ъгъл на Миятович.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

50 - ГОООЛ - 2:1! Давиде Мариани от фаул отново изведе сините напред.

53 - Левски пропусна златен шанс да увеличи аванса си. Кристиян Димитров непохватно изпусна Станислав Иванов, който стреля, но вратарят Аргилашки с крак предотврати сигурно трето попадение в мрежата си.
55 - Жълт картон за Кристиян Димитров за удар без топка на Мартин Райнов.
56 - Нов уникален пропуск на Станислав Иванов след нова грешка на Иванов. Аргилашки спаси удара от упор на Иванов.
56 - Първа смяна в мача и тя е за Ботев. Излиза Александър Тонев, влиза Антонио Вутов.
57 - Нов пропуск за Левски! Паулиньо нахлу по левия фланг и си освободи място за стрелба, като изпълнението му беше силно, но по някакъв начин Аргилашки изби.
60 - Втора смяна за Ботев. Излиза Лъчезар Балтанов, влиза Марко Перван.
64 - Жълт картон за Нуно Реиш за касапска проява.
65 - Станислав Костов смени незабележимя Алар в Левски.
67 - Марко Перван пропусна златен шанс за Ботев. Хърватинът бе изведен на 5 метра сам срещу вратаря Миятович, но би встрани.
68 - Жълт картон за Вутов.

72 - Трета смяна в Ботев. Станислав Шопов влиза вместо Кристиян Добрев.
73 - Нова възможност за Левски. Станислав Костов получи една изсипана топка в наказателното поле и стреля мощно, но топката се отклони в страничната греда.
78 - Тодор Неделев пробва да вкара като в дербито на Пловдив през декември. Неделев видя излезлия напред вратар Миятович, но от центъра стреля встрани от рамката-.-

80 - ГОООЛ - 3:1! Иван Горанов фиксира крайния резултат. Станислав Костов върза на фльонга Кристиян Димитров и след паса му Горанов опъна мрежата зад Аргилашки.

83 - Смяна в Левски. Мохамед влиза вместо Станислав Иванов.
87 - Смяна в Левски. Мариани излиза, а вместо него ще играе Мазурек.

КРАЙ НА МАЧА

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 Давиде Мариани 9, 1:1 Еберт Кардосо 45, 2:1 Давиде Мариани 50, 3:1 Иван Горанов 80

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Паулиньо, Давиде Мариани, Дени Алар

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиян Димитров, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнхем, Александър Тонев, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Тайлон