Ливърпул удари Евертън, Ман Юн огорчи Моуриньо и Тотнъм

Ливърпул спечели  234-ото издание на мърсисайдското дерби като разгроми Евертън с 5:2. В 6-ата минута Дивок Ориги вкара "дежурното" си попадение срещу Евертън и изведе домакините напред в резултата. В 18-ата минута Джердан Шакири удвои аванса на "червените". В 21-ата минута Майкъл Кийн върна едно попадение за "карамелите". В 31-ата минута отново Ориги наказа Джордан Пикфорд, за да върне двойния аванс за своя отбор. В края на първата част Садио Мане направи резултата 4:1 за Ливърпул. В добавеното време обаче Ричарлисон върна надеждите на гостите, отбелязвайки за 4:2. В края на редовното време Жоржиньо Вайналдум оформи крайното 5:2.

Манчестър Юнайтед огорчи бившия си мениджър Жозе Моуриньо като победи Тотнъм с 2:1. Двете попадения за успеха на "червените дяволи" реализира Маркъс Рашфорд, който беше точен в 6-ата и 49-ата минута от дузпа. За Тотнъм точен беше Деле Али.