Ботев удари Локо с 3:1 и при старшата

Ботев спечели дербито и при старшата, като надви Локомотив от 12-ия кръг на Елитната група. В сряда и младшата на канарчетата удариха черно-белите на Лаута с 3:1.

Първото сериозно положение се откри през Локомотив. Далечен изстрел на Райко Алов срещна страничната греда на вратата на Ботев. Последва удар от дистанция на Ангел Табаков. В 31-вата минута гостите откриха резултата. Далечно центриране намери непокрит в наказателното поле Иван Василев, който реализира за 0:1. В заключителните секунди на първата част „черно-белите“ изравниха. Самостоятелна акция на Сашо Лебанов завърши с изстрел към вратата на Ботев. Стражът на „жълто-черните“ Баданов реши, че топката излиза в аут, но тя влетя във вратата за 1:1.

В 65-ата минута Ботев отново поведе. Итов стреля от дистанция, а Кристиан Томов не се намеси добре и топката се озова в мрежата за 1:2. В 80-ата минута гостите стигнаха до дузпа, която бе изпусната от Иван Василев. Крайното 1:3 бе оформено в 82-рата минута. Иван Василев засече центриране отляво и се разписа за втори път в мача.

Локомотив: Томов, Русков, Алов, П. Петров, Паскалев, Борисов, Табаков, Ив. Георгиев, Д. Димитров, Джелебов, Лебанов

Ботев: Баданов, Балинов, Земярски, Работов, Пройчев, Русев, Итов, Казаков, Ив. Василев, Богданов, Стоименов