Хебър тръгна със загуба в Европа

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха загуба в третия по сила европейски турнир - Купата на претендентите.

Носителите на Купата и Суперкупата на България отстъпиха като гости на Алурон Вирту Варта (Заверче) с 0:3 (21:25, 21:25, 18:25) в мач от 1/16-финалите на надпреварата, игран в градчето Домбро̀ва Гурнѝча, Полша.

Така в двубоя-реванш на родна земя "тигрите", водени от Атанас Петров, ще трябва да дадат всичко от себе си и да запишат успех с 3:0 или 3:1 гейма, за да се стигне до т.нар. "златен" гейм. Срещата ще се изиграе идната сряда, 18 декември от 18:30 ч.  в спортна зала "Васил Левски".

Домакините, с национала Николай Пенчев в състава, доминираха през трите гейма и успяваха да се задържат пред съперника, не позволявайки да бъдат преодоляни.

Най-резултатен за пазарджишкият тим отбор бе Брадли Гънтър с 14 точки (2 аса). 11 точки добави Александар Ляфтов (1 ас, 1 блокада), с 9 се разписа Тодор Алексиев.

За Заверче Николай Пенчев приключи с 10 точки (1 ас). Толкова добавиха и Матеуш Малиновски и Петер Верхеес.

Топреализатор бе португалецът Алешандре Ферейра със 17 точки (2 блокади).